Haber

“2 şarkıcıya 11 milyon TL ödeyeceğiz, azıcık da onlar için kemerleri sıkın!”

  • HABER7

Süleymanpaşa’da 19 Mayıs Gençlik Festivali kapsamında CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 milyon liralık yapılan harcama tepki çekti.

Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi‘nin yaptığı dudak uçuklatan harcamayı eleştirdi ve “19 Mayıs konserleri olmasın demiyoruz, ancak ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak daha dikkatli harcamalar yapılmalı” dedi.

Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, özellikle ekonomik koşulların zorlayıcı olduğu bugünlerde, belediyenin halkın vergi ödemeleri ve yüksek su faturaları gibi konularda zorlandığını belirtti.

Konserin toplam maliyetinin 10-11 milyon TL arası olduğunu ve bunun bir şarkıcıya olan ödemelerle daha da yükseldiğini ifade eden Işıksal, konserin daha mütevazi bir bütçeyle de gerçekleştirilebileceğini savundu.

Tekirdağ’daki diğer başka ilçelerle karşılaştırma yaparak, Çerkezköy ve Çorlu‘da buna benzer etkinliklerin çok daha düşük maliyetlerle yapıldığını dile getiren Işıksal, Süleymanpaşa‘da gerçekleştirilen festivalin maliyetine tepki gösterdi.

Işıksal ayrıca, gençlerin işsizlik ve yurt dışına göç etme sorunları da dahil olmak üzere, pek çok mevcut soruna işaret etti ve gençlere yönelik sosyal ve kültürel yatırımların öncelikli olması gerektiğini vurguladı.

Işıksaleleştirilerinin sonunda genel olarak ülkenin ekonomik koşullarına uygun etkinliklerin planlanmasını tavsiye ettiği ve gazetecilik görevlerinin halkın sesini duyurmak olduğunu belirtti.

IŞIKSAL: VERGİLERİNİ ÖDE ÇÜNKÜ 2 ŞARKICIYA 11 MİLYON ÖDEMEMİZ VAR

Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal, sosyal medya hesabından CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Candan Yüceer’i eleştirerek şunları söyledi:

“DAHA MAKUL BİR RAKAMA KONSER YAPILAMAZ MIYDI?”

Işıksal, bir başka paylaşımında eleştirilerine şu ifadelerle devam etti:

KAYNAK: HABER7

omerli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu