Haber

ABD Savunma Bakanı: “Bahmut’un düşmesi, Rusların bu savaşın gidişatını değiştireceği anlamına gelmiyor”

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna’nın doğusundaki Bahmut kentinin düşmesi halinde Rusya-Ukrayna savaşının seyrinin değişmeyeceğini belirtti.

Ortadoğu gezisi kapsamında Ürdün’ü ziyaret eden Austin, gazetecilere verdiği demeçte, Bahmut’un stratejik değil sembolik bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Bahmut’un düşüp düşmeyeceğini ya da ne zaman düşeceğini tahmin edemediklerini belirten Austin, “Bahmut’un düşmesi, Rusların bu savaşın gidişatını değiştireceği anlamına gelmiyor” dedi. sözlerini kullandı.

ABD Savunma Bakanı Austin, Ürdün, Mısır ve İsrail’i kapsayan Orta Doğu gezisi kapsamında dün gece Amman’a geldi. Austin, Amman’da Ürdün Kralı II. Abdullah ile bir görüşme yaptı.

ABD’li yetkililer, Austin’in büyüyen İran tehdidine karşı Washington’un bölgedeki değerli müttefiklerini güçlendirmek için Orta Doğu varyantına girdiğini açıklamıştı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı 1 Mart’ta Rus ordusunun Bahmut tarafında ilerlemeye devam ettiğini ve Bahmut şehrine yönelik saldırılarını sürdürdüğünü bildirdi.

haberbahcesaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu