Haber

Alman heyetinden Kemer gezisi

Almanya’nın Schwabach kenti ile Kemer arasındaki kardeşliğin 25. yıl dönümü dolayısıyla Schwabach Belediyesi’nden gelen heyet Kemer’de gezi programına katıldı.

Schwabach Belediye Başkan Yardımcısı Emil Heiniein, Schwabach Belediyesi Gençlik Çalışmaları Müdürü Susanna Regeisberger, Schwabach Belediyesi Meclis Üyesi Magdalena Reiss, Schwabach Belediyesi Çalışma ve Stratejik Koordinatörü Dr. Manuel Kronschnabel, Schwabach Belediyesi Çevre, Hareketlilik, Sürdürülebilirlik ve İklim Sorumlusu Dr. Maximilian’dan oluşan Alman heyeti Hartl, Schwabach Belediyesi Belediyeler Arası Koordinasyon, Kalkınma Politikası Sorumlusu Anna Spaulding, Schwabach – Kemer Kardeş Şehir komitesi lideri Ayşe Bıyık, Kemer Belediyesi tarafından hazırlanan gezi programı kapsamında Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz’ı ziyaret etti.

Kaymakam Solmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kemer tablosunu Alman heyetine hediye etti. Alman heyeti, Kaymakam Solmaz’a Schwabach’ın simgesi olan altın varağı hediye etti.

Alman heyeti daha sonra 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine çıktı. Zirvede bol bol fotoğraf çeken heyet, Olympos Teleferik Satış ve Pazarlama Müdürü Haydar Culfa ile sohbet etti.

Culfa, Alman heyetine Kemer hakkında bilgi verdi ve Kemer tanıtım broşürlerini dağıttı. Alman heyeti Julfa’ya altın varak hediye etti.

Alman heyeti, gezi programı kapsamında Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’ni de ziyaret ederek, şef Furkan Üstündağ’dan merkezdeki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Alman heyeti, merkezdeki derslikleri tek tek gezerek, geleceğin müzisyenlerinin verdiği mini konserleri dinledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu