İş

Altının gram fiyatı 1.243 lira seviyesinden işlem görüyor.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 1.243 lira seviyesindeki süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatına paralel olarak fiyatını kaybeden altının gram fiyatı yüzde 0,58 düşüşle günü 1.243 liradan kapattı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı saat 11:00’deki prestijle 1.243 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 40 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 250 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı dün yüzde 0,66 düşerek günü 2.077 dolardan kapattı. Bugün Londra ve New York borsaları kapalı olduğu için ons altın da işlem gerçekleşmiyor.

Analistler, ABD işgücü piyasasında yavaşlama sinyallerinin güçlendiğini belirterek, bugün ülkede açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin seyrinin yatırımcıların odağında olduğunu belirtti.

Artan belirsizliklerin tahvil piyasalarında alım ağırlıklı seyrini desteklemeye devam ettiğine dikkat çeken analistler, ABD 10 yıllık tahvil faizinin düşüş trendini 6. güne taşıdığını ve 12 Eylül’den bu yana en düşük seviye olan yüzde 3,31’de kapattığını bildirdi. , 2022.

Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki ay yüzde 55 olasılıkla politika faizini sabit tutmasının, yüzde 45 olasılıkla faiz oranlarını 25 baz puan artırmaya devam etmesinin beklendiğine dikkat çekti.

Bugün yurt içinde hazine nakit istikrarı ile ABD’nin yurt dışında istihdam raporundaki verilerin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.990 doların takviye, 2.040 doların ise direnç konumunda olduğunu söylediler. altının ons fiyatı.

haber-agli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu