Haber

Ankaralıların ‘Organik’ Gıda Adresi

Çankaya Belediyesi’nin Ayrancı ve Ümitköy Pazaryerlerinde vatandaşları doğal eserlerle buluşturduğu organik pazarlar, sağlıklı eserler tüketmek isteyen Ankaralıların imdadına yetişiyor. Marketler, bebekler ve hastalar için sağlıklı gıdaya erişim sağlar.

Her hafta Pazar günleri kurulan ve sağlıklı eserlerin yanı sıra kaliteli gıda ihtiyacını karşılamaya hizmet eden Organik Eserler Pazarlarında üretici, eserlerini aracısız doğrudan tüketiciye ulaştırıyor. Özellikle bebekli aileler ve hasta yakınları her pazar günü şehir merkezindeki organik eserlere ulaşma imkanı buluyor.

Vatandaşların doğal ve sağlıklı gıdaya erişiminde köprü görevi gören Çankaya Belediyesi, organik ve uygun tarıma katkı sağlıyor. Yeni nesillerin sağlıklı beslenebilmesi için Ayrancı bölgesinden sonra Ümitköy’de de Organik Eserler Pazarı’nı hizmete açan Çankaya Belediyesi, vatandaşlarına sağlıklı beslenme açısından değerli bir seçenek sunuyor.

BELEDİYE ÜRÜN KONTROLÜ VE PAZAR İZNİ YAPAR

Vatandaşlar organik ürün pazarlarında sağlıklı, doğal ve organik tarım ürünlerini satın almanın rahatlığıyla alışverişlerini yaparken, Çankaya Belediyesi de üretim yerlerindeki çalışmaları denetlerken, organik ürünü olmayan eserlerin satışına da izin vermiyor. sertifika.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu