Teknoloji

Apple Watch’un Tasarımı Satış Yasağını Atlatmak İçin Değiştirilecek

Sağlık teknolojisi şirketi Masimo, Apple’ın Seri 9 ve Ultra 2 Akıllı saatlerinde kendi teknolojilerinin kullanıldığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Mahkeme bu saatlerin ithalatını yasaklayarak ABD’de satışını engelledi. ElmaBu kararın ardından , akıllı saatlerinin tasarımında yenilik yapıyor.

ABD Gümrük ve Sınır GüvenliğiApple’ın yeni tasarım değişikliği Elma Saatleri Daha önce açıklanan yasağın dışında tutulmasına karar verildi. Bu karar mahkeme kayıtlarına da girdi. Böylece Apple, Masimo’nun daha önce aldığı yasak kararını aşmayı başardı. Masimo, Apple’ı çalışanlarını çalmakla ve kendi patentlerini kullanmakla suçladı.

ABD yetkililerinden yeni tasarımların onayı

Daha önce Apple’ın şu anki Seri 9 ve Ultra 2 Akıllı saatlerinde kandaki oksijen seviyesinin takip edilmesini sağlayan teknolojinin Masimo’nun patentli teknolojilerini kullandığı iddia edildi. Apple’ın nabız oksimetresini kullanan ilk akıllı saatleri 2020’deYayınlanan Seri 6’ydı.

Apple, geçtiğimiz yıl Noel öncesinde ABD’de dava konusu olan akıllı saatlerinin satışını durdurmuştu. Daha önce ithal edilen saatler Amazon gibi platformlarda satılmaya devam edildi. Cupertino merkezli dev, henüz detayları açıklamasa da akıllı saatlerde yapacağı değişikliklerin yanına muhtemelen bir yazılım güncellemesi de ekleyecek. Durum şimdilik Apple açısından olumlu görünse de ITC’nin ters yönde karar vermesi ihtimali hala mevcut.

dumlupinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu