Haber

Bahçeli: Saldırıyı seçimler nedeniyle iktidarın yaptırdığını söyleyenler sadece namussuz değil aynı zamanda casustur

Mhp Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında gündemdeki bahislere ait değerlendirmelerde bulundu.

BAHÇELİ’NİN HEDEFİNDE “SALDIRIYI İKTİDAR YAPTIRDI” DİYEN MUHALEFET VAR

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu halde;

“Değerli arkadaşlarım terör örgütleri yalnızca insanımızın değil tüm insanlığın ortak can düşmanıdır. Terörizmin hiçbir biçimi temiz değildir, legal değildir. Türkiye’nin üstesinden gelmesi kaçınılmaz olan sorunu bölücü terör meselesidir. Bu melanetin hakkından gelmedikten sonra hayatın öteki alanlarında tam bir istikrar yakalamamız çok zordur. Bu alanda çok önemli sonuçların aldığı malumlarınız. Ekonomik güvenliğimizin sürekliliği, toplumsal huzurumuzun sükuneti terörle çabadan alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara birebir bağlıdır. Bölücü teröristleri temizlemedikten, bunlarla her manada hesaplaşmadıktan sonra rahat duramayız. Ulusal bekamız, ulusal birliğimiz buna bağlıdır. Bayrak inmesin diye yavrularını mezara inen şehit analarına vefa borcumuzu muhakkak ödemek zorundayız. Terör örgütleri muhasım çevrelerin çıkarına kullanılan kiralık katiller sürüsüdür.

“TERÖR SORUNU ÜLKEMİZİN KABUK BAĞLAMAMIŞ YARASIDIR”

Terörizmin hiçbir çeşidi legal değildir. Şu gerçeği itiraf etmek gerekir ki, Türkiye’nin öncelikli sorunu bölücü terör sorunudur. Bu melanetin hakkından gelmeden hayatın geri kalan alanlarında tam bir istikrar yakalamamız çok zor ve zahmetlidir. Terör sorunu ülkemizin henüz kabuk bağlamamış yarasıdır. Zaman zaman kanatılan bu yara açık oldukça üzerine konmak için fırsat kollayan pek çok iç ve dış mahreçli haşerat odağı çıkacaktır.

“TBMM’DE BÖLÜCÜ İSTEMİYORUZ”

Türkiye’de siyasetin de teröre sevimli mesajlar veren tarih önünde suç ortağıdır. Her muhitte olduğu gibi TBMM’de bölücü sima istemiyoruz. Terörist görmeye dayanamıyoruz. Biz terör örgütüne eleman devşiren kelamda Kürdistan propagandasıyla sonlarımızı kevgire çeviren HDP’nin Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz. HDP, CHP’nin ikiz kardeşi öteki partilerin marjinal ortağıdır.

“KİRALIK KATİLLERİNİ ÜZERİMİZE SALANLARA CEVAP VERECEĞİZ”

“HANGİ ÜLKELERİN PARMAĞI OLDUĞU NETLEŞECEKTİR”

Sınır ötesi operasyonlara tezkerelere karşı çıkan CHP’den HDP’sine kadar millet huzurunda sorumludur. Türk askerine kimyasal silah iftirası atan, PKK’lı Mustafa Karasu tarafında alkışlanan terör yandaşları ihanetlerinin bedelini ödemek durumundadır. Aziz vatanın suyu da ekmeği de haramdır. Düşmana asla merhamet edilmeyecektir. HDP’nin kelamda taziye bildirisiyle altılı masanın iletisi ortasında fark var mıdır? Katile katil diyememiştir. Zillet ittifakına sesleniyorum, korkmayın. Terörist Demirtaş’ı ‘Serbest bırakacağım’ diyen Kılıçdaroğlu’nun yumruğunu sıkması eşyanın tabiatına alışılmamıştır. HDP neyse CHP odur.

“GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VARDIR”

“BU SAPIK İFTİRAYI DİLİNE DOLAYANLARIN TÜRKİYE DİYE BİR ÜLKESİ OLAMAZ”

ABD menşeli gazetenin her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği caddenin bombalanmasını servis etmesi kirli bir kampanyadır. En işlek caddenin seçilmesi tesadüf değildir. Bu kanlı akının gayesi Türkiye’nin imajını ve 2023 vizyonunu baltalamaktır. Saldırıyı seçimler nedeniyle iktidarın yaptırdığını söyleyenler yalnızca namussuz değil birebir vakitte casuslardır. Bu sapık iftirayı lisanına dolayanların Türkiye diye bir ülkesi olamaz. Bunlar hakkında teröristler için hangi muamele yapılıyorsa birebiri yapılmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu