Haber

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne Teşekkür Etti

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet belediyesi olarak faaliyet gösterdiğini belirterek, kente kazandırdığı yatırımlardan dolayı Başkan Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetlerin açılışını yapmak üzere Malatya’ya gelen Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, “Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, değerli hemşehrimiz, gururumuz Cevdet Yılmaz’ı görmekten ve ağırlamaktan büyük onur duyduğumu belirtmek isterim. Şehrimizdeki Başkan Yardımcımız.”

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Malatya’nın tarihi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Gürkan, Malatya’yı küllerinden yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Başkan Yardımcısı Yılmaz, meclis salonunda düzenlenen iş dünyası toplantısında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına övgüde bulundu. Yapılan yatırımların değerli yatırımlar olduğunu dile getiren Yılmaz, “Belediyeleri ikiye ayırmak gerektiğini düşünüyorum. Destekçi belediyeler ve yatırımcı belediyeler. Bunu en iyi nasıl anlarsınız, bütçesini nereye harcıyor? Verilen rakamlar gerçekten güzel. Yatırımlara büyük miktarda para harcıyor. Ben sizin huzurunuzda büyükşehir belediyemize canı gönülden teşekkür ediyorum.” Evet. Yatırım değerlidir sevgili dostlar. Son dönemde bu kadar yatırım yapılması iyi bir şey. Bu salgın ve dünyada yaşanan olaylar yatırımı çok daha maliyetli hale getiriyor. Hem Türkiye’ye hem de Malatya’ya çok yatırım yaptığımız doğrudur. Keşke daha fazlasını yapsaydık. Şimdi bazen bizi ziyaret ediyoruz. Bizi eleştiriyorlar. Türkiye’ye son 20 yılda yaptığımız yatırımların çok değerli olduğunu, aslında mevcut dünya koşullarında bu kadar yatırım yapmamızın iyi bir şey olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Bu anlamda büyükşehiri ve Malatya’daki tüm belediyeleri tebrik ediyorum. Belediye kendi hizmetleri için, “Çünkü onlar tanıtım ve reklama değil, hizmete para harcıyorlar” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki ziyarette, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Zenginder, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lider Yardımcısı İsa Atçeken, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Koordinatör Yardımcısı Ahmet Oğuz Sarıca, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca Toplantıya ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı. -MALATYA

siranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu