Haber

Belçika radyosundan depremzedeler için ortak kampanya

“İnsan insana yardım eder” sloganıyla düzenlenen etkinlik, Hollandaca konuşulan Flamanca bölgesi ile Fransızca konuşulan Valon bölgesinde eş zamanlı olarak düzenlenen ilk ulusal yardım etkinliği olması nedeniyle büyük değer taşıyor.

Belçikalı medya şirketleri VRT, DPG Media, Play Media ve Mediahuis tarafından desteklenen ve ulusal yardım hattı “12-12” liderliğindeki etkinlik Pazartesi sabahı saat 09:00’da başladı.

Akşam saatlerine kadar devam eden yardım kampanyasında dinleyiciler, kısa sürede hemen hemen tüm radyo istasyonlarından SMS ile müzik talebinde bulunarak, depremzedelere bağışta bulundu.

HER KISA MESAJ 1 EURO

Her kısa mesaj için depremzedelere 1 euro yardım yapıldı.

Ayrıca aralarında Hadise Açıkgöz’ün de bulunduğu 35 Belçikalı müzisyen, daha önce Birdy’nin seslendirdiği Cherry Ghost şarkısını seslendirdi. “İnsanlar insanlara yardım eder”Şarkısını depremzedeler için söyledi.

Kahramanmaraş depremi mağdurlarına yapılan yardımların simgesi haline gelen ve 15 Şubat’ta Avrupa’dan 60 radyonun aynı anda çaldığı müziğin yer aldığı single’ın satışından elde edilebilecek gelir de depremzedelere aktarılacak. 12 -12 yardım limiti aracılığıyla kurbanlar.

ŞİMDİYE KADAR 6 MİLYON EURO TOPLANDI

Ulusal yardım hattı üzerinden depremzedeler için pazartesi sabahına kadar toplanan yardımın ölçüsü 6 milyon euro civarındaydı.

Radyoların ortak yayını ve single satışı ile yardım miktarının önemli bir seviyeye ulaşması bekleniyor.

Ulusal yardım sınır sözcüsü Philippe Henon şunları söyledi: “Medya desteğinin çoğu zaman büyük fark yarattığını biliyoruz, bunu daha önceki kampanyalarda da gördük. Bu nedenle çok mutluyuz. Çünkü tabi ki yardıma büyük ihtiyaç var.”söz konusu.

Sözcüye göre 12-12 yardım hattı öncülüğünde hem Flamam hem de Valon bölümlerinde ilk kez kampanya düzenlemesi etkinliği daha da değerli kılıyor.

KAYNAK: BBC İNGİLİZCE

ortakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu