Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

CW Enerji bağlı ortaklığının dolaylı iştiraki Almanya’da mukim Seac Projekt GmbH ile güneş enerjisi paneli satışı konusunda KDV Hariç 5.220.663,73 euro tutarlı bir sözleşme imzalandığını duyurdu. Satışa istinaden Seac Project GmbH tarafından yaklaşık %10 avans ödemesi sözleşme tarihinden itibaren 5 gün içerisinde ödenecek. Belirtilen panel satışına ilişkin ürün tesliminin 2024 yılı üçüncü çeyreğine kadar tamamlanması planlanmakta.

E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. (EDATA)

E-Data Teknoloji, bulut bilişim, sanallaştırma, büyük veri, video kod dönüştürme, GPU sunucular, AI + bilim, metaverse, görüntü ve konuşma tanıma, doğal dil işleme, akıllı işletme ve bakım, kalite denetimi, arıza teşhisi, otonom sürüş ve üst düzey performans deneyimi ve yeni nesil yüksek yoğunluklu enerji tasarruflu veri merkezleri alanları için tasarlanmış ürünlerle hizmet veren Singapur kökenli Kaytus Systems PTE Ltd ile 12.03.2024 tarihi itibarıyla distribütörlük anlaşması imzaladı.

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş (KARYE)

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin bağlı ortaklığı Karye Romanıa’nın Sunsis Enerji Sistemleri İzleme ve Yönetimi A.Ş.’ye satılmasına ilişkin satış çalışmalarına başlanmasına karar verildi.

Beşiktaş (BJKAS)

Beşiktaş, FIFA The Dispute Resolution Chamber – DRC (FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) kararına göre, şirket ile kontratını 4 Kasım 2022 tarihinde feshetmiş olan Profesyonel A Takım oyuncusu Tyler Boyd’a fesih tazminatı olarak 956.000 EUR’nun 4 Kasım 2022 tarihinden itibaren işleyecek yıllık 5% faizi ile birlikte ödenmesine karar verildi.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER)

Ülker Bisküvi, toplamda 550 milyon dolar ya da muadili tutara kadar borçlanma aracı ihracı için SPK’ye başvurdu.

Pegasus (PGSUS)

Pegasus’un yolcu sayısı Şubat ayında yıllık olarak %34 artışla, 2,68 milyon oldu. Ocak – Şubat dönemi yolcu sayısı ise %29 artarak 5,34 milyon olarak gerçekleşti.

VBTS kapsamına alınan hisseler

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ARTMS ve IZINV payları 13/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

DGATE paylarında 13/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

MMCAS payları 13/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

haber-kirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu