Ekonomi

BlackRock, Evergreen Altyapı fonu için 1 milyar dolar sağladı

James Berner ve David O’Brien tarafından yönetilen BlackRock’un Evergreen Altyapı fonu, Avrupalı ​​yatırımcılardan yaklaşık 1 milyar dolar toplamayı başardı ve bu, fonun yolculuğunda değerli bir dönüm noktası oldu. Fon, ABD Enflasyonu Azaltma Yasası’ndan yararlanan ABD merkezli güneş ve pil platformu Lighthouse’u satın alacak ve sürdürülebilir altyapı gelişimine yönelik stratejik bir adımın sinyalini verecek.

Bu yeni fon, BlackRock Private Markets’ın bir parçası ve BlackRock’un 48 milyar dolarlık değerli altyapı platformunu genişletiyor. BlackRock, 30 Eylül 2023 itibarıyla 317 milyar dolarlık likit ve likit olmayan alternatif yatırımları yönetmekle görevlendiriliyor. Evergreen Altyapı fonu, öncelikle güvenlik, ulaşım, dijital altyapı ve döngüsel ekonomi dahil olmak üzere enerji dönüşümü için hayati önem taşıyan sektörlere yatırım yapmayı amaçlıyor. Batı Avrupa, Avrupa ve Kuzey Amerika’da.

BlackRock Küresel Altyapı Lideri Anne Valentine Andrews, fonun ilk kapanışına ilişkin heyecanını paylaştı. Küresel sıcaklık artışını 1,5°C’ye kadar sona erdirmeye yönelik Sıcaklık Uyumlaması Temel Performans Göstergelerini takip ederek fon portföyünü iklim hedefleriyle uyumlu hale getirmenin değerinin altını çizdi.

Avrupalı ​​kurumsal yatırımcılar BlackRock’un sürdürülebilir yatırım stratejisine güçlü desteklerini dile getirdiler. İtalya’nın en büyük bankacılık kümesi olan Intesa Sanpaolo SpA ve mühendisler ve mimarlar için bir İtalyan emeklilik programı olan Inarcassa, Evergreen Altyapı fonunun temel taşları arasındadır. Intesa Sanpaolo İcra Direktörü Flavio Gianetti, yatırım kararlarında sürdürülebilir altyapı geliştirmenin kritik rolünü vurguladı. Örneğin, Inarcassa Yönetim Konseyi Lideri Giuseppe Santoro da fona katılarak çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) ilkelerine bağlılıklarını doğruladı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

duzkoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu