Yaşam

Hatay Valiliği bölge sakinlerini uyardı! İkinci bir karara kadar idari izinli sayılacak…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından depremden etkilenen 11 ilde olağanüstü hal ilan edildi.

Hatay Valiliği, hamileler, engelliler, 10 yaşından küçük çocuğu olan memur kadınları, çocuğu engelli olan yakınları, şehit ve gazi yakınları ile kronik hastalığı olan çalışanların ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacağını bildirdi.

Depremden etkilenen illerde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan çalışanların anılan tarihten itibaren idari izinli sayılacağı veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacağı hatırlatıldı.

Bir sonraki duyuruya kadar idari izin!

Hatay Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kolluk, sağlık hizmetleri, belediyeler ve 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları, yasal izinler dışında, hamileler, 10 yaşından küçük çocuğu olan kadın memurlar, engelliler, çocuğu engelli olanlar, şehit yakınları ve gaziler, ve kronik hastalığı olanlar ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklar.Uzaktan ve esnek çalışma usulleri, kaymakamlarca ilçelerde ve il merkezinde, kaymakamlık başkanının belirleyeceği usullere göre yürütülecek. kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki iyileştirmeleri sağlanana kadar, yeterli sayıda çalışanı olan kurum,.”

bayrampasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu