Haber

Hikmet Eraslan Ağrı Dağı’nda 3 bin 200 metrede video çekti

Ağrı Dağı’nda 3 bin 200 metrede klip

AĞRI – Türkiye’nin en büyük moda ve müzik etkinliklerini düzenleyen İşadamı Hikmet Eraslan, “Bay Dosso Dossi” kimliğiyle müziğe olan tutkusunu yeni kliplere taşıyor. Doğduğu topraklara vefa borcunu her zaman dile getiren Eraslan, bu kez bölge turizmine katkı sağlamak amacıyla “Ararat Sunset” adlı özel DJ seti hazırlayarak Ağrı Dağı’nda 3 bin 200 metrede video çekti.

“Mr. Dosso Dossi Canlı Performans” adı altında DJ setini devralarak Türkiye’nin birçok yerinde açık hava konserleri düzenleyen Hikmet Eraslan, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde çekilen “Renga Bazide” şarkısının videosunu kaydetti. dünyaca ünlü “Bella Ciao” şarkısı İtalyanca ve Kürtçe. İle gündeme geldi. Her iki klibi de dijital platformlarda milyonlarca kez izlenen Eraslan, bu kez yine iddialı bir projeye imza attı. Ağrı Dağı’nda 3.200 metre yükseklikte DJ setini devralan Eraslan, özel olarak hazırladığı “Ararat Sunset” adlı 17 dakikalık set için video çekti.

Konserleri, stantları ve defileleriyle her zaman Doğubayazıt’ın tanıtımını ön planda tutan Hikmet Eraslan, bu kez çok güçlü bir coğrafyada kamera karşısına geçti. Arazi araçlarının gidemediği bölgeye teknik ekipman ve gruplar katırlarla taşınarak “Ararat Sunset” şarkısının klibi çekildi. Bölgede turizmin gelişmesi için çalışmalarını sürdüreceğini belirten Eraslan, “5 bin 136 rakımlı Ağrı Dağı’nda 3 bin 200 metre yükseklikte çok sağlam bir toprakta keyifli bir çalışma oldu. Özel düzenlemeyle yapıldı. Hem tanınmış hem de yerel sanatçıların eserlerini içeren özel bir set hazırladım. “Doğu Avrupa’nın en yüksek yeri olan Ağrı Dağı’nın güzelliklerini gün batımında görsel bir şölenle sunduk” dedi.

“Ararat Sunset” vizyona girdikten kısa bir süre sonra büyük beğeni topladı. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışından da olumlu tepkiler aldığını belirten Eraslan, “Dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunulan bölüm kısa sürede büyük ilgi gördü. Klip 7 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşarak büyük bir başarı elde etti. Çok kısa sürede izleyiciyle buluşuyor.”

kosehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu