Haber

Husilerden İngiltere ve ABD’den açıklama! Başarısız olduklarını açıkladılar

Son dakika Kızıldeniz haberleri:İsrail’in Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam baskınları hız kesmeden devam ederken, Filistin’e destek amacıyla Kızıldeniz’de gemi ticaretini engelleyen Husilerden çarpıcı bir açıklama geldi.

Husi, liderliğini yaptığı gruba ilişkin Al-Mesira televizyonunda yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik baskınları bitene kadar güçlerinin Kızıldeniz’deki operasyonlarına devam edeceğini belirtti.

‘ABD VE İNGİLTERE’NİN İTİRAF ETTİĞİ GİBİ’

İngiltere ve ABD’nin Husilerin kontrolündeki hedeflere yönelik saldırıları, “İngiltere ve ABD’nin de kabul ettiği gibi”Hedeflerine ulaşamadıklarını belirten Husi, bu iki ülkenin İsrail’e bağlı gemileri koruma konusunda askeri düzeyde tamamen başarısız olduğunu savundu.

İsrail’e destek veren Amerikan-İngiliz saldırılarına rağmen Yemen’deki cephe savaşının etkili bir şekilde devam ettiğini belirten Husi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ettiği sürece Yemen’deki tüm faaliyetlerin devam edeceğini ifade etti.

ABD VE İNGİLTERE YEMEN’E 40’TAN FAZLA SALDIRI GERÇEKLEŞTİRDİ

Husi, ABD ve İngiltere’nin bu hafta Yemen’e 40 baskın düzenlediğini, bunların birçoğunun Hudeyde şehirlerine yönelik olduğunu söyledi.

haber-hacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu