Haber

İngiltere’de taht savaşları! Kral Charles kanserdi, oğlu ekibini kurdu…

İngiltere’nin gündemi son dönemde oldukça karmaşık…

İngiltere Kralı III. Charles’a kanser teşhisi konuldu.

Programlarını erteleyen Charles’ın tedavi süreci başlarken tüm gözler oğlu Prens William’a çevrildi.

Kral III. Charles’a kanser teşhisi konulduktan sonra, Galler Veliaht Prensi William tahta çıkmaya hazırlanıyor.

Galler Prensi William’ın, babasının birçok görevini üstlenmeye başladıktan sonra grubunu kurduğu söyleniyordu.

Özel sekreter atandı

Prens, babasının kanser teşhisi sonrasında kraliyet görevlerine dönerken eski bir diplomatı özel sekreteri olarak atadı.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada bu görevi eski Liberal Demokrat başkan Paddy Ashdown için de çalışan Ian Patrick’in üstleneceği belirtildi.

Patrick, Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisine katılmadan önce 2002 ile 2006 yılları arasında Bosna’da Lord Ashdown için çalıştı. Crohn’s & Colitis UK adlı yardım kuruluşunun mütevelli heyetinde yer alıyor.

Çarşamba günü Windsor Kalesi’nde bir yemin törenine ev sahipliği yaptıktan sonra Prens William, aynı akşam Londra hava ambulansı yardım gala yemeğine katılarak, kamuoyuna takviye açıklaması için Kral’a teşekkür etti.

Düzenli tedavi görecek

Kral III. Charles’ın, yakın zamanda prostat büyümesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığı sırada tespit edilen, tanımlanamayan kanser nedeniyle düzenli tedavi göreceği açıklandı.

Bunun üzerine Kral’ın günlük programları hızla yeniden düzenlendi. 42 yaşındaki Galler Prensesi Catherine’in, hastalık sonrası iyileşme süreci nedeniyle Paskalya sonrasına kadar resmi görevlerine devam etmesi beklenmiyor.

sarivelilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu