Ekonomi

İzmir, TOBB yönetiminde iki başkan tarafından temsil edilecek

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yeni yönetim kurulunda İzmir’i iki lider temsil edecek.

Bugün tamamlanan 79’uncu Genel Kurul’da, İzmir Ticaret Borsası (İTB) Lideri Işınsu Kestelli ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Seçkin Yorgancılar, TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Önceki dönemde TOBB yönetiminde İzmir’i temsilen yer alan İZTO Lideri Mahmut Özgener, yeni dönemde görevi kendiliğinden üstlenmedi. İzmir, Birlik seçimlerinde de tarihi bir ilke imza attı. Işınsu Kestelli, 79 yıllık tarihinde TOBB Yönetim Kurulu’na katılan ilk kadın temsilci oldu.

“Görevi isteyerek almadım”

TOBB seçimlerini ve seçimler sonrası yeni dönemi değerlendiren İZTO Başkanı Mahmut Özgener, “Dünyanın çok fırtınalı bir döneminde İzmir’i temsil ettiğim ve İzmir’i temsil ettiğim TOBB’da iş hayatını güçlü tutmak için gereken tüm sorumlulukları almaya çalıştık. Türkiye ekonomisi Kendi isteğimle bu dönemde yer almadım.Yeni dönemde ilimizi temsil etmek üzere TOBB Yönetim Kurulu’na katılan Sayın Kestelli ve Sayın Yorgancılar’ın ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına inancım tamdır. İzmir ve Türkiye için aynı anlayışla.İlimizin TOBB’daki temsilinin artması da benim için gurur kaynağı.Arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” .

“İzmir’i temsil etme fırsatı bulduğum için çok mutluyum”

79 yıllık tarihinde TOBB Yönetim Kurulu’na katılan ilk kadın temsilci olan İTB Lideri Işınsu Kestelli, “Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB’da İzmir’i temsil etme fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Öncelikli gündemim Türkiye’de tarım ve hayvancılığın tüm bileşenleriyledir” diyen TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bu birikiminden dolayı teşekkür ediyorum. İzmir’de örnek bir dayanışmayla birlikte çalıştığımız Mahmut Özgener ve Ender Yorgancılar’a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

“İzmir için çalışmaya devam edeceğiz”

EBSO Lideri Seçkin Yorgancılar, “TOBB, Türk iş dünyası için çok değerli bir kurum. Bir süre sonra yeniden daha güçlü bir temsil ile çatı kuruluşumuzun yönetiminde yer almak bizim için bir onurdur. Ülkemizin hedefidir.” sanayiden tarıma, ticaretten turizme her alanda istikrarlı büyümeyi sağlamak ve üretim kaslarını güçlendirmek için “Bu uğurda hizmet için İzmir’den tüm STK’larla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Mahmut Başkan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi Işınsu Başkan ile birlikte ülkemiz ve İzmir için çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimize ve Türkiye’ye hayırlı olsun’ dedi. – İZMİR

silopihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu