Haber

Kılıçdaroğlu’nun Kayseri mitinginde vatandaşlar açıklamalarda bulundu

HABER: TAMER ARDA ERŞİN- KAMERA: ÜNAL AYDIN

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri mitingine katılan bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bir yüzüğü vardı, onu da alsın. Yargılanacak. Yargılanacak. Biz yapmayız” dedi. başka bir şey istiyorum.” Kayserili delikanlı, “Kısa çöp, uzun çöpün hakkını alır. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan haksızlıktır diye düşünüyorum. Uzun çöp de malum, hani adam” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’deki toplantısına katılan vatandaşlar ANKA’yı değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun kadınlara sigorta vaadinin yazılı olduğu pankartı taşıyan bir vatandaş, “Kemal Türkiye’yi kurtardı. Artık Türkiye’yi Kemal yönetsin istiyoruz. Eşimin emekli maaşı var ve ben geçimimi sağlayamıyorum. Et alamıyorum. Kilo almıyorum” dedi. yeşil biber, soğan, domates miktarı çoğaldı gitti, “Ne yiyeceğim? Hastayım, hastaneye gidiyorum. Emekli maaşımın yarısı ilaçlar için kesiliyor. Ne yiyeceğim? Aldıkça alıyor, aldıkça alıyor. Kendini yiyor. Halkını düşünmüyor.”

Röportaj mağduru bir vatandaş da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın röportaj mesajına vurgu yaparak, “Görüşmeler iptal edilecek, zaten getirdiler. Neden seçim aşamasında yapıyorlar. Yanlış yoldalar.”

8 bin 500 lira maaşla geçinemeyeceğini kaydeden emekli vatandaş, “Para yatırmayan emekli oldu, şimdi 7 bin 500 oldular. Ben saat 8’de kaldım. Adalet yok. ,Tayyip’te adalet yok.Hoşçakal Tayyip’i sandığa gömeceğiz’ dedi.

“TEK YÜZÜĞÜ VARDI, BIRAKIN ALSUN”

Başka bir vatandaş, “Bir yüzüğü vardı, onu alsın. Yargılanacak. Yargılanacak. Başka bir şey istemiyoruz” dedi.

Kayseri Şeker Fabrikalarından emekli olan vatandaş, 14 Mayıs seçiminin “hilal-iğrem’in değil, aç Bilal’in seçimi olacağını ve Millet İttifakı’nın kazanacağını” vurguladı. Vatandaş, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesinin ardından işçilerin ücretlerinin düştüğünü kaydederek, “5 bin 500 lira emekli oldum. Şimdi 7.5 oldu. Fabrikaların hiçbir şeyi kalmadı. Şahıs şirketi.”

“BİLDİĞİNİZ UZUN ZAMAN”

Bir genç elindeki pankartı göstererek, “Kısa çöp, uzun çöpün hakkını alır. Bence bu Kemal Kılıçdaroğlu’na haksızlıktır. Uzun çöp hani, hani” dedi.

“TERÖRİSTLER BİZE DÜRÜSTÜZ DİYOR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösteren vatandaş, “Bozdağ da bize terörist diyor, İçişleri Bakanı Soylu bize ne diyor? Biz ondan değiliz. Biz dürüstüz. Pazara gidiyoruz, bir şey alamıyoruz, bizi kurtaracak adam bu.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberakpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu