Haber

Kocaeli’de kaza geçiren köpek hayata tekrar bağlandı

KOCAELİ (İGFA) – Sokak hayvanlarının refahını önemseyen ve bu manada çalışmalar yürüten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokaktaki dostlarımızın tedavileri için tüm şartları sağlıyor. Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabasına getirilen ve veteriner doktorların yaptığı tetkikler sonucunda art bacağında önemli kırık bulunan sokak köpeği başarılı bir operasyon geçirerek sağlına kavuştu.

Prof. Dr. Hakan Salcı’nın nezaretinde uzman tabipler tarafından kan analizi yapılan ve röntgeni çekilen sokak köpeğinin ayağına plaka takıldı.

İzmit’te kaza geçirip yaralanan sokak köpeği birinci evvel vatandaş tarafından özel veteriner kliniğine götürüldü.

Özel veteriner kliniği tarafından sokak köpeğinin genel durumunun çok makûs olduğu söylendi ve uyutulması gerektiği belirtildi. Lakin vatandaşın vicdanı el vermeyerek, sokak köpeğini son bir umut olarak Patilik Sokak Hayvanları Kasabasına getirdi. Acil müdahale sonucu sokak köpeği hayat buldu.

Cerrahi operasyondan sonra ilaç tedavisi de uygulanan sokak köpeğinin 1 hafta müşahede altında tutulacağını aktaran yetkililer, “Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabasına getirilen ve arka sağ bacağında kırık bulunan sokak köpeği başarılı bir operasyon geçirerek sağlına kavuştu. Patiliğe ilk getirildiğinde hayati verileri çok düşüktü, 6 aylık kangal sokak köpeği Patilik’te tekrar hayat buldu” bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu