Ekonomi

Mehmet Şimşek’ten yeni açıklama: “Sabır ve zaman gerekiyor” vatandaşı uyardı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sabır ve zamana ihtiyacımız var” dedi.

Yıldırım, Devletimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde plan ve program çerçevesinde emin adımlarla ilerlediğimiz bu yolda herkesin desteğiyle hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.”terimleri kullandı.

“BENDEN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR HABERE İNANMAYIN”

Vatandaşlara çağrıda bulunan Şimşek, “Bu kapsamda siz değerli vatandaşlarımızdan özel bir ricam var; uygulama ve politikalarımızla ilgili benden duymadığınız hiçbir habere ve söylentiye itibar etmeyiniz.”

“ACİL ÖNCELİĞİMİZ GÜVENİLİR BİR PROGRAM TASARLAMAKTIR”

Bakan Şimşek, bu paylaşımdan önce Twitter hesabından İngilizce bir paylaşım yaptı.

5 yılın ortasından sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin etme şerefine ve ayrıcalığına sahip olduğunu kaydeden Şimşek, bu sıfatla halka hizmet etme sorumluluğunu kendisine emanet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar olduğunu vurguladı. .

Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmanın yol gösterici ilkelerinin şeffaflık, istikrar, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağını vurgulayan Şimşek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yerel ve küresel zorlukların üstesinden gelirken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz. Herhangi bir kestirme yol veya hızlı çözüm bulunmamakla birlikte deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir hale getirmektir. bir program tasarlamaktır.”

 

haberabana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu