Haber

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hastanesi’nin bazı personeline soruşturma

Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yatılı Sağlık Birimi’ndeki “usulsüzlük” iddiaları, bazı çalışanlar tarafından yazılı bir dilekçe ile Rize İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘adam kayırma, haksız kazanç, mobbing, fazla mesai yazma, vardiya çizelgelerini yayınlamama, izinlilere mesai kaydı yapılır’ gibi işlemlerin yapıldığı iddiasıyla disiplin soruşturması başlatıldı.

ANKA’nın haberine göre, bazı çalışanlara vardiya ücretini vardiyaya gelmeden önce aldıkları, vardiya ücretini vardiyaya gelmeden önce alan çalışana defalarca görev verildiği, araçların lojmanda sağlık hizmeti alan vatandaşlara tahsis edilen konutlar, birim amiri tarafından özel işleri için kullanıldı. Ayrıca bu ve benzeri usulsüzlük tezlerini dile getiren bazı çalışanların görev yerlerinin değiştirildiği iddia edildi.

Elde edilen bilgilere göre; Şikayet üzerine Rize İl Sağlık Müdürlüğü; Üniversite eğitim ve araştırma hastanesinin Toplu Konut Sağlık Hizmetleri birimi, işçi hakkında soruşturma başlattı. Müdürlük yetkilileri, disiplin incelemesinin önümüzdeki ay içinde tamamlanmasının planlandığını bildirdi. (HABER MERKEZİ)

haber-altindag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu