Ekonomi

Sasa, Adana’daki tesislerine bir ay süreyle bakım onarım yaptırma kararı aldı.

Sasa Polyester, bölgede meydana gelen depremlerin ardından üretim sınır güvenliğini sağlamak amacıyla Adana’daki DMT tesislerine bir ay süre ile bakım ve onarım yapılmasına karar verdiğini Çarşamba akşamı KAP’a duyurdu.

Açıklamada, DMT tesisine DMT (dimetil tereftalat) üretim hattında üretim ortasının verildiği belirtilirken, DMT tesisinin üretim ve satışlardaki payının 2022/ilk yılında yaklaşık yüzde 15 olduğu paylaşıldı. 9 ay.

Bakım/onarımın 1 ayda tamamlanmasının beklendiği ve üretim kesintisinin ciroya etkisinin yüzde 10 ile sınırlı kalmasının beklendiği belirtildi.

Çıkarılan paylar hesaplara aktarıldı

Şirket, ortaklık yapısı hakkında da bilgi vererek, son sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilen payların hesaplara kaydedildiği 10 Ocak 2023 tarihinden bu yana herhangi bir rastgele değişiklik olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde şirketin yatırımcı ilgi birimine yöneltilen sorularla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Şirketimizin hakim ortağı ve iştirakleri ve/veya ilişkili kişileri tarafından 12 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve açıklanan 2.500.000 lotluk hisse satışı sonrasında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Borsa’da herhangi bir SASA hisse alım satım işlemi yapılmamıştır, herhangi bir işlem olması durumunda sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde daha önce duyurulduğu üzere KAP aracılığıyla kamuya duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu