Haber

Siirt’te tek kadın futbol başkanı destek bekliyor

Siirt Amatör Lig’de mücadele eden ve geçen yıl ligi 2. sırada bitiren Eruh Sağlık Spor Kulübü kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Çok zor şartlar altında maçlara çıktıklarını belirten bölgenin tek kadın Kulüp Başkanı Aslı Atasoy, takımın bu yıl şampiyon olmasını istediklerini ve kendilerine maddi anlamda katkı sağlayacak hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.

Atasoy, “Burada 30’a yakın futbolcumuz var. ve bize hiçbir formda takviye sağlanamıyor. Çok mağdur durumdayız. Ben bu gençlerin sesi olmak için Eruh’un köy görünümünden kurtarabilmesi için ve daima burayı terör ile andıkları için biz buranın terörle değil de artık spor ile anılmasını istiyoruz. Bizim işimiz bu gençlerin spordaki muvaffakiyetle anılması için uğraş sarf ediyoruz. Eruh hiçbir aktivitesi olmayan bir bölgedir. Buranın coğrafyası çok sert ve nitekim acımasız coğrafya ve ben bir bayan olarak bu zorluklar ile uğraş etmeye çalışıyorum. Lakin dayanak olmadığı için tek başıma çok başarısız kalıyorum. Lütfen rica ediyorum benim sesimi bizim davetimize deva olun ve ses verin Allah isteği için dahi olsa bu gençlere muvaffakiyetleri ile ön plana çıkmalarını rica ediyorum. Etrafımızdaki gençlerin spor aktivitelerine katılmasını istiyoruz. ve Eruh üzere bir yerde bir spor tesisini toplumsal bir aktivitenin kurulmasını talep ediyoruz” dedi.

12 yıldır top oynadığını ifade eden Recep Yıldırım, 2 yıldır Eruh Sağlık Spora transfer olduğunu, ve zor şartlar altında başarılar elde ettiklerini dile getirdi. Yıldırım, “Geçen sene sıkıntı koşullara karşın ligi 2.likle ile bitirdik. Bir maç kaybettik diye puan kaybettik. Yoksa durumumuz çok uygundu. Hiçbir takviye yok. Lakin ona karşın bütün arkadaşlar istekli burada. Hiçbir vakit para konuşulmadı. Ancak bir mühlet sonra nitekim para işin içine girmek zorunda. Maddi dayanaklar çok zorluyor. Kulüp liderimiz bölgede bir prensip imza attı. Bayan bir kulüp lideri bu bölgede çok sıkıntı. Kendisine teşekkür ederim. Esasen birçok vakit yanımızda oluyor. Burada çok uygun topçular var. Çok âlâ öğrenciler var ancak farklı kollarda bize muvaffakiyet getirecek öğrenci var. Fakat tesis olmadığı için bu çok sıkıntı oluyor” diye konuştu.

Dilara Alış adlı üniversite öğrencisi ise, ” Van’dan geldim. Burada Eruh Meslek Yüksek Okulunda öğrenciyim. Gördüğünüz arkadaşlar çabalıyor bir şeyleri. Burada Eruh spor futbol Başkanımız Aslı abla elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Ama bir kadın, bir bayan olarak elinden daha fazlası gelmiyor. Bizimde spor tesisine ihtiyacımız var. Aktivitelere ihtiyacımız var. Sizden ricam bize spor tesisleri kurmanız Aslı Atasoy’a yardımcı olmanız Cumhurbaşkanımıza, Emine Erdoğan’a, gerekli yerlere bizlere hoş şeyler sunmanızı bekliyoruz” formunda konuştu. – SİİRT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu