Haber

Sinan Oğan’dan Mehmet Şimşek açıklaması: Benim iddiamdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yeniden seçilmesinin ardından kabinesi belli oldu. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı olan ve 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda yüzde 5.17 oy alan Sinan Ogan, Mehmet Şimşek’le ilgili yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

İkinci ilaçta Erdoğan’a desteğini açıkladıktan sonra bir grup tarafından hedef gösterilen Oğan’ın Erdoğan’a takviye vermesinin en değerli ön koşullarından biridir. “faiz enflasyona neden olur”Siyaseti bıraktığını söyledi.

Şimşek’in atanmasının ekonomiyi normalleştireceğini kaydeden Sinan Ogan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Erdoğan’a seçimin ikinci turunda takviye güç vermenin en değerli ön koşullarından biri, son bir yıldır uygulanan ‘faiz enflasyonla sonuç’ politikalarından vazgeçilmesiydi. Birkaç yıl sonra uluslararası normlara uygun ekonomi politikaları uygulamaya başlayacağız. Umarım en kısa sürede ekonomide normalleşme adımlarını görürüz.”terimleri kullandı.

KAYNAK: HABER7

akcadaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu