Haber

“Soğanlı Vadisi Fotoğraf Maratonu” Kayseri’de yapılacak

Kayseri’de Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı ve Süreyalem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği işbirliğiyle Soğanlı Vadisi Fotoğraf Maratonu gerçekleştirilecek.

ORAN Kalkınma Ajansı binasında düzenlenen imza töreninde konuşan ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Kayseri turizm destinasyonuna katkı sağlamak için bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

Peribacaları ve kaya oyma yapılarıyla ünlü Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı Vadisi’nin bu yıl özellikle Vali Gökmen Çiçek’in çabalarıyla turizmde öne çıktığını vurgulayan Kilci, şunları kaydetti:

“Bu fotoğraf yarışının buranın ulusal ve uluslararası arenada tanıtılması için bir fırsat olacağını düşündük. Yarışmaya Türkiye’den çok önemli fotoğrafçılar katılacak. Jüri üyelerimiz de önemli fotoğrafçılardan oluşacak. Hürmetçi Sazlığı fotoğrafçılar için çok önemli. atları, bufalo yetiştiriciliği ve doğal köy yaşamı ile güzel bir bölge. Kültür Yolu üzerinde Selçuklu eserlerimiz de var. Buraları kayıt altına almak ve fotoğrafçılar tarafından tanıtmak bizim için değerli.”

Süretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Yusuf Kartal, fotoğraf maratonunun Kayseri Valiliği Kültür Yolu, Soğanlı Vadisi ve Hürmetçi Sazlıklarını kapsadığını ve etkinliğin 27-30 Temmuz tarihlerinde düzenleneceğini belirtti.

Kartal, “Birinciye 15 bin lira, ikinciye 12 bin lira, üçüncüye 10 bin lira verilecek. Aynı zamanda ORAN Kalkınma Ajansı Özel Ödülü kapsamında 5 bin lira ve Kayseri Valiliği Özel Ödülü. 3 mansiyona 3 bin lira ayrıca sergilenmeye değer görülen 30 fotoğrafa 1000 TL ödül verilecek. Türkiye’deki fotoğrafçıları bu yarışmaya bekliyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından taraflar etkinliğin protokolünü imzaladı.

yenisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu