Ekonomi

TürkTraktör 2023’ün ilk yarısında büyük başarıya imza attı

Türk otomotiv sektörünün lider üreticisi TürkTraktör, 2023 yılının ilk yarısına ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Bir önceki yılın ilk yarısına göre üretimde yüzde 18, ihracatta yüzde 19 ve toplam satışlarda yüzde 25 artış oldu. Şirketin ilk 6 aylık performansına göre toplam ciro geçen yıla göre yüzde 129 arttı. TürkTraktör yılın ilk yarısını 3,6 milyar TL kârla tamamladı.

TürkTraktör Şirket Lideri Aykut Özüner, başarı ile başladıkları 2023 yılına yenilerini ekleyerek devam etmekten büyük gurur duyduklarını belirterek, “TürkTraktör olarak 70. yılımıza doğru emin adımlarla ilerliyor, var gücümüzle çalışıyoruz. faaliyet gösterdiğimiz tüm alanları geleceğe hazırlamak.Çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bayilerimizi 3S plazalara dönüştürmeye devam ediyoruz.2023 yılının ilk yarısının prestiji ile toplam 3S plaza sayımız 76’ya ulaştı.Çevresel ve teknolojik ürünlere yatırımlarımıza hız verdik.Ürünlerimizin en son emisyon seviyesi olan faz 5 geçiş süreci kesintisiz devam ediyor.Şu ana kadar 27 adet yerli traktör modelini devreye aldık.Gelecek nesiller için Yaşanabilir bir dünya bırakmak için çevreye ve topluma saygılı bir şirket olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. gelecek’. Yılın ilk altı ayında Erenler fabrikamızda ilk yenilenebilir enerji yatırımımızı devreye aldık. 2026 yılının prestijiyle hedefimiz, tüm enerji ihtiyacımızı yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamaktır. Tüm ekosistemimizi kapsayan etki alanımızda pozitif değer yaratmak için çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında aktif rol oynamayı sorumluluklarımız arasında görüyoruz. TürkTraktör ailesi olarak ‘Bugün yaptığımız her şeyin yarını da etkisi var’ diyerek çıktığımız bu yolda çalışmaya devam edeceğiz.”

TürkTraktör, 2023 yılının ilk altı ayında 26.215 adet traktör üretti. Şirket, iç piyasaya 17 bin 287 adet traktör satışı gerçekleştirirken, ihracatta 9 bin 851 adete ulaştı. TÜİK’in haziran ayı sonundaki bilgilerine göre TürkTraktör, New Holland ve CASE IH markalarıyla 17 yıldır kesintisiz pazar liderliğini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu