Haber

Tuşba Belediyesi, Kuran kursları ve taziye evleri için masa ve sandalye yardımı yaptı.

Van’ın Tuşba Belediyesi, talepler üzerine 18 mahallede 250 masa ve bin sandalye ile Kuran kursu ve taziye konutuna destek verdi.

Vatandaşın mutlu gününde olduğu kadar acı gününde de yanında olan Tuşba Belediyesi; ilçe halkının taziyeleri kabul etmede yaşadığı sıkıntıların giderilmesi ve taziyelerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi için imkanları çerçevesinde destek vermeye devam etmektedir. Tuşba Belediyesi, mahalle muhtarları, cami ve Kur’an kursu görevlileri ve vatandaşların talebi üzerine 18 mahalledeki Kuran kursları ve taziye evlerine 250 masa ve bin sandalye dağıttı.

“Taziye evleri bizim için vazgeçilmezdir”

Vatandaşların mutlu günlerinde olduğu kadar acılı günlerinde de yanlarında olmaya çalıştıklarını kaydeden Lider Akman, “Taziye evleri bizim için vazgeçilmez. Sadece bu yıl merkez Şemsibey, Seyrantepe ve Beyüzüm mahallelerinde yeni açılan taziye evleri açılıyor. 18 mahallede Kur’an kursu ve taziye evlerinde 250 masanın yanı sıra göreve geldiğimizden bu yana ilçe genelindeki Kur’an kurslarına ve taziye evlerine 520 masa ve 2 bin 145 sandalye dağıttık. taziye evleri ve ibadethanelere demir, çimento, briket, çatı örtüsü, halı ve koltuk yardımında bulunduk.

yuregirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu