Haber

Yıllardır Çocuk İstismarı: AK Partililer Bile Savunamıyor

İsmailağa Cemaati Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel, 6 yaşındaki kızıyla evlendi ve çocuk yıllarca istismara maruz kaldı. Sosyal medyanın her kesiminden tepki toplayan olayı AK Partililer eleştirmeye başladı.

Önce savundu, sonra özür diledi

Sosyal medyada AK Parti’nin yaptığı her şeyi şiddetle savunan Diriliş Postası yazarı Tuğrul Selmanoğlu, 6 yaşındaki çocuğa yıllarca maruz kalınan tacizi anlattı. Ey iman edenler! Eğer bir fasık sana bir haber getirirse, onun doğruluğunu ara. Aksi halde bilmeden bir topluluğa zarar verirsiniz ve sonra yaptığınıza pişman olursunuz.diyerek kendini savunmaya çalıştı.

Selmanoğlu daha sonra dönerek şunları paylaştı;

“Özür dilerim… 6 yaşında evlenen kız için dedim, iftiradır dedim, karalama kampanyasıdır dedim, olamaz böyle bir şey dedim… Yapıldım. yanlış. Savcılıkta ses kaydının dökümünü okudum… Anlaşılan bin beterdi. Yansın bu dünya… Yansın bu dünya!”

‘Çocukları dert etmiyorlar’ diyen Taha Hüseyin Karagöz de geri döndü.

Skandalın yayıldığı ilk anda, ‘ dertleri çocuk değilOlayla ilgili fikrini değiştirenler arasında, bu tweet’i atan ve büyük tepki toplayan Yeni Şafak çalışanı Taha Hüseyin Karagöz de yer alıyor.

Karagöz son paylaşımında olayla ilgili şöyle konuştu;

“Yargıyı etkilemek gibi bir niyetim yok elbette. Ama az önce öğrendiğim şeyler yenilebilir değil. Söyleyebileceğim tek şey ‘Allah kahretsin’. Umarım adalet tez zamanda yerini bulur.”

Bir daha asla tweet atmayacak!

AK Parti’nin sosyal medyadaki önde gelen trollerinden Mert Armağan şunları söyledi: Mahkeme süreci ertelenmemelidir. Mümkün olduğunca erken bir karar verilmelidir. 6 yaşındaki bir çocuğa böyle bir şey yapıldığını düşünmek bile istemiyorum! Uyuyamıyorum, iftira olsun olmasın, iki türlü de felaket. Mahkemeye kadar bu konu hakkında tweet atmayacağım.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu