Yaşam

Amber Heard, Johnny Depp ile barışıyor

Amerikalı aktör Johnny Depp’in avukatları, oyuncunun Amber Heard’a açtığı hakaret davasının sonuçlandığını ve Heard’ün 1 milyon dolar tazminat ödeyeceğini açıkladı. Depp’in avukatları yaptıkları açıklamada, “Depp için bu acı dolu sayfayı resmen kapatmaktan mutluluk duyduklarını” belirterek, oyuncunun tazminat olarak bir dizi hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacağını bildirdi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Amber Heard ise anlaşmaya vardığını ancak bunun “taviz olmadığını” belirtti. Aralık ayı başlarında heyetin kararının bozulması veya tamamen yeni bir yargılama yapılması talebiyle temyiz başvurusunda bulunan Heard, Pazartesi günü “Amerikan hukuk sistemine olan inancını kaybettiği için” uzlaşma yolunu seçtiğini söyledi. Heard, “ABD’deki itirazım başarılı olsa bile, en iyi sonuç yeniden yargılama olur. Bunu kesinlikle kabul edemem.”

Ne oldu?

Oyuncu Amber Heard, 2018 yılında Washington Post için yazdığı bir yazıda kendisini taciz kurbanı olarak tanımlamış ve Depp bu yazısında hakaret davası açmıştı. Heard ise sözlerin “yanlış” olduğunu söyleyen Depp’e dava açtı.

İkili bu yıl mahkemede karşı karşıya geldi ve ifadeleri medyada geniş yer buldu. 2017’de boşanan çift, beş yıllık ilişkileri hakkında tamamen farklı açıklamalarda bulunarak, her ikisi de oburu rezil davranış ve şiddet ile suçladı.

Haziran ayında, bir Virginia mahkeme jürisi çoğunlukla aktör Depp’in lehine karar verdi. Heyet, Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemeye karar verdi. Depp, Heard’a 2 milyon dolar tazminat ödeme kararına itiraz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu