Ekonomi

BMW, Mini markasını tamamen elektrikli hale getirmek için milyonlarca dolar harcayacak

BMW ( BMWG_p) yaptığı açıklamada, Küçük markasını 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale getirmek amacıyla İngiltere’deki tesislerine 600 milyon lira (750 milyon dolar) yatırım yapacağını duyurdu.

BMW’nin Small markası, 2026’dan itibaren Oxford’daki fabrikasında iki elektrikli model üretecek: 3 kapılı Mini Cooper ve kompakt crossover Mini Aceman.

BMW üretim şefi Milan NedeljkovicBuna göre Küçük fabrika, 2030 yılından itibaren sadece elektrikli araç üretimine ayrılacak. Bu araçların büyük bir kısmı dünya pazarlarına ihraç edilecek.

Oxford’da gazetecilere konuşan Nedeljkovic, şirketin Oxford’da üretilecek modellere Avrupa’da üretilen pilleri de dahil etme niyetini dile getirdi. Ancak bu pillerin İngiltere’den temin edilip edilmeyeceği konusunda bilgi vermekten kaçındı ve kararın pazarın tedarikçiler açısından çekiciliğine bağlı olduğunu vurguladı.

İngiliz Ticaret Bakanı Oxford’da konuşuyor Kemi BadenochAyrıca şunları söyledi:

Nedeljkovic ayrıca BMW’nin Junior modelleri için modül üretmekten sorumlu olan Swindon fabrikasına yatırım yapacağını da duyurdu. Nedeljkovic, Birmingham yakınlarındaki Hams Hall’daki motor fabrikasının geleceğini belirlemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

haber-yazihan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu