Haber

Erden Timur’dan Bobma transfer yorumu: İstifa edeceğim ama popülizme bulaşmayacağım

Süper Lig devi Galatasaray’ın Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı Erden Timur, basın mensuplarının transfer dönemi ve kulübe ilişkin sorularını yanıtladı.

“BİNDEN FAZLA OYUNCUYU İNCELEDİK”

Birçok oyuncuyu incelediklerini belirten Timur, “Bu yıl farklıyız. Benim deneyimim geçen yıl ve bu yıl oldu. Avrupa’daki büyük kulüp sahipleri ve spor yöneticileriyle Suudi Arabistan’ı konuştuk. Zor bir transfer dönemiydi. Sene başından beri scout ekibimizle iyi hazırlandık. Özel olarak hazırlandık. Binden fazla oyuncu incelendi. Bir sonraki transferin bu kadar ağır ve zor bir sorun olmayacağını umuyorum” dedi.

“TRANSFER KALİTESİNİ ARTIRDIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Transfer politikasına da değinen Timur, “Transferlerimizin dünya basınında ne kadar yer aldığını görüyorum. Rakiplerimiz de buna dahil. Türk futbolunu başka türlü geliştiremeyiz. Avrupa’da 6. lig olmamız lazım. Çok mutluyum” dedi. Türk futbolunun ve diğer kulüplerin transfer kalitesini artırmak.”

“İSTİFA EDECEĞİM, POPÜLİZME MÜDAHALE ETMEYECEĞİM”

Taraftarlara seslenen teknik adam, “Transfer limitimiz düşük çünkü eski sponsorluklardan kazandığımız paralar belli. Victor Nelsson, Sacha Boey, Lucas Torreira’yı satmak istemedik. Nicolo Zaniolo’yu bir bedel karşılığında satmak istemedik. 5 milyon kar. 30 milyon euro ve üzerini hedefledik. Transferden önce bunları yapmıştım. “Söyleyeyim mi? Daha sonra nasıl pazarlık yapabiliriz? Taraftarın bu baskısı yönetimi popülizme doğru itiyor. İstifa edeceğim ama popülizme bulaşmayacağım” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

habergolyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu