Ekonomi

Fed cephesinde Eylül sinyalleri devam ediyor

Boston Fed Lideri Susan Collins, politika yapıcılar olarak ekonomik verileri değerlendirip karar alırken sabırlı davranmaları gerektiğini vurgularken, eski St. Louis Fed Lideri James Bullard, üyelerin bu yıl için ek faiz artırımı beklentileri üzerinde düşünmeleri gerektiğini söyledi. bu ayın sonlarında yayınlanacak.

Collins, “Politika döngümüzün bu aşaması, yolumuzu korurken sabır ve bütünsel veri değerlendirmesini gerektiriyor” dedi. “Politika faiz oranlarının ister yakınında, ister zirvesinde olalım, gelen verilere bağlı olarak daha fazla sıkılaştırma gerekebilir” dedi.

Bullard ayrıca “nokta grafiği” olarak bilinen bir ortamda “risk yönetimi açısından” ek faiz artırımına devam etmenin “akıllıca” olacağını değerlendirdi.

Öte yandan Chicago Fed’den iki ekonomistin hazırladığı ve kurumun internet sitesinde yayınlanan çalışmada, Fed’in son 18 ayda yaptığı yüzde 5,25 faiz artışının enflasyonu yüzde 2 hedefine indirmeye yeteceği öngörülüyordu. ABD merkez bankası ve resesyondan kaçının.

Stefania D’Amico ve Thomas King tarafından hazırlanan çalışmada, “Modelin öngörüsüne göre halihazırda yapılan politika sıkılaştırması, enflasyonun 2024 ortası itibarıyla Fed hedefine yaklaştırılması ve resesyonun önlenmesi için yeterli” denildi.

narmanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu