Ekonomi

FTX, 7.3 milyar dolarlık varlığa kavuştu

FTX’in geçen yıl kasım ayında başlattığı iflas süreciyle ilgili olarak Delaware İflas Mahkemesi’nde duruşma yapıldı. Şirketin avukatı, duruşmada, şirketin FTX kurucusu ve eski üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried’in yönetiminde neyin ters gittiğini anlamakta zorlandıktan sonra şirketin geleceği hakkında düşünmeye başladığını belirterek, şirketin seçenekleri görüşmekte olduğunu belirtti. kripto borsasını paydaşlarla yeniden başlatın.

Bu çeyrekte bir karar verilebileceğine işaret eden şirketin avukatı, dava sırasında kripto para yatırmaları kilitlenen FTX müşterileri için yeniden başlatmanın ne anlama gelebileceğine dair detayları paylaştı.

FTX’in avukatı, şirketin 7,3 milyar doların üzerinde nakit ve likit kripto varlığını kurtardığını bildirdi.

Kripto para borsası FTX, Kasım 2022’de iflas etti ve şirketin CEO’su Bankman-Fried’in de istifa ettiği açıklandı.

250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Bankman-Fried, ABD’nin suç duyurusunun ardından Aralık 2022’de Bahamalar’da gözaltına alınmıştı. 21 Aralık 2022’de ABD’ye teslim edilen Bankman-Fried’in duruşmaya kadar 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmasına karar verildi.

ABD federal savcıları tarafından Bankman-Fried aleyhine açılan yeni bir iddianamede, eski CEO, Çinli yetkililer tarafından dondurulan 1 milyar dolardan fazla kripto para birimine sahip hesapları çözmek için 40 milyon dolar rüşvet vermekle suçlandı.

Bankman-Fried, Çinli yetkililere rüşvet vermekle ilgili suçlamaları reddetti.

caybasiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu