Haber

İngiliz bakandan utanç verici tepki: ‘Özgür Filistin’ sloganı atan sürücüyü eleştirdi!

Londra Metrosunda bir metro sürücüsü “Özgür, özgür Filistin”Slogana öncülük ettiği için eleştirildi.

Londra Bakanı Paul Scully, personelin “Günlük işlerine odaklanın”Bunun gerekli olduğunu söyledi ve Londra’da gerilimi artırmamaları konusunda onları uyardı.

PROTESTOLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Filistin yanlısı bir mitinge yaklaşık 100.000 protestocu katılırken, gazeteci Ruby Lott-Lavigna tarafından internette yayınlanan görüntülerde trenin hoparlör sistemi üzerinden yükselen bir slogan görülüyordu.

Merkez sınıra giden trenin makinisti “Bedava bedava”Daha sonra yolcular protestolarda iyi bilinen bir sloganı bağırdılar. “Filistin”o cevaplar.

HAMAS’I TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK SÖYLEDİ

Scully şunları söyledi: “Hamas’ın feci terör saldırıları ile Gazze’deki Filistinlilerin hukuki kaygıları arasındaki farkın yeterince vurgulanmadığı bir dönemde, Yahudilerin Müslümanlarla birlikte barış içinde yaşadığı başkentimizde Londralıların gerilimi artırmaması gerçekten önemli.

Bilinçli protestolar değişim getirebilir. “Ancak modaya uygun bandolar topluluklarda bölünmelere ve teröre neden olabilir ve bu kalabalıklar arasında seyahat eden bazı yolcuların güvenliğine yönelik tehdidi artırabilir.”

OYLANAN SLOGANLAR NEDENİYLE LONDRA HALKI GÜVENDE GÖRÜLMEDİ

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’a ve Transport for London’a “Personelin, insanları A noktasından B noktasına güvenli bir şekilde taşımak şeklindeki günlük işlerine odaklanmasını sağlayın.”o önerdi.

Güvenlik Bakanı Tom Tugendhat, eski adı Twitter olan X’te yazdı “Londra’nın metroları herkes içindir. Birçok kişi bunu korkutucu bulacaktır.”belediye başkanının “Tüm Londralıların kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olma görevi var”ekledi.

İngiliz Ulaştırma Polisi (BTP) Emniyet Müdürü Yardımcısı Sean O’Callaghan şunları söyledi: “Londra’da bir tren makinistinin slogan attığını gösteren, sosyal medyada dolaşan görüntülerin farkındaydı.”söylenmiş.

KAYNAK: KORUYUCU | HABER7

derbentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu