Haber

Sivas’ta eş zamanlı yapılan iki kültür merkezi tamamlanıyor

SİVAS (İGFA) –Sivas Belediyesi, her yaştan insanın toplumsal hayata daha aktif iştirakini sağlamak ve meslek edinmelerine yardımcı olarak istihdamı artırmak ismine bünyesindeki eğitim, kültür ve hayat merkezlerine yenilerini kazandırıyor.

Kültür merkezleri içerisinde 5 adet derslik, 6 adet atölye, eğitim salonu, kitap cafe, kütüphane, öğretmen odası, bay-bayan fitness salonları, masa tenisi alanı, çocuklar için spor kulübü, oyun odaları, çocuk uyku odası, kafeterya ve öteki idari üniteler yer alıyor. Ayrıyeten projelerde 20 araçlık otopark bulunuyor.

Sivas’ın farklı bölgelerinde devam eden her iki kültür merkezi projesini inceleyen Belediye Lideri Hilmi Alım, inşaat çalışmalarında gelinen son durumu kıymetlendirdi.

Sivas’a paha katacak, vatandaşların talep ve beklentilerine karşılık verecek projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Lider Alım, “Şeyh Şamil Mahallesi’nde kentin doğu kısmına, bu bölgeye hizmet edecek gençlik ve kültür merkezindeki inşaatımızı yerinde inceledik. İnşallah çok kısa bir vakitte tamamlandığında derslikleriyle, etraf düzenlemesiyle, peyzajıyla, içerisine kazandırdığımız atölyelerle birlikte gençlerimizi hayata hazırlayacak. Gençlerimizin beklentilerine nazaran hizmet edecek mükemmel bir gençlik ve kültür merkezini kentimize kazandırmış olacağız. Tekrar tıpkı formda Fatih Mahallesi’nde de bu projenin aynısından o bölgeye hizmet edecek bir gençlik ve kültür merkezini inşa ediyoruz. İkisini de eş vakitli olarak inşallah hizmete açacağız. Önümüzdeki süreçte yeniden Tuzlugöl ve Alibaba Mahallesi’nde de tıpkı projeyi hayata geçirdiğimiz takdirde kentimizin uzun yıllar bu alandaki muhtaçlığını karşılamış olacağız. Biz kendi ismimize konuşacak eserler inşa edeceğiz dedik. Az laf, çok iş anlayışıyla birlikte hizmete devam ediyoruz. Tamamlandığında başta gençler ve hanım kardeşlerimiz olmak üzere bölge halkı ve kentimiz mükemmel tesisler kazanmış olacak. Güzel uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu