Haber

Başkan Erhan Kılıç yine afet bölgesinde

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Adıyaman’da çalışmalarını sürdüren BUCAKUT ekibiyle bir araya geldi. Kılıç, “Gönülden canla çalışan tüm ekiplere Allah’tan kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Buca Belediyesi’ne bağlı arama kurtarma ekibi BUCAKUT, afet bölgesine gitti. 36 işçi, 4 tam donanımlı arama kurtarma aracı, 2 yemek aracı ve 1 hayvan ambulansı ile harekete geçen BuCAKUT, çeşitli ihtiyaçları da beraberinde götürdü.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Arama kurtarma çalışmalarına önce Osmaniye’de katılan BUCAKUT, daha sonra Adıyaman’a geçti. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ekibe takviye vermek için Adıyaman’a gitti. Depremzedelerle de bir araya gelen Önder Kılıç, “Gönüllü çalışan tüm ekiplere Allah’tan kolaylıklar diliyoruz. Buradaki durum çok kötü. Destek anlamında elimizden geleni sonuna kadar yapacağız” dedi.

18 TIR GÖNDERİLDİ
Öte yandan depremlerin ardından yaraları sarmak için harekete geçen Erhan Kılıç’ın daveti üzerine malzeme bağışlamak isteyen vatandaşlar Buca Belediyesi Afet Yardım Toplama Merkezlerine akın etti. Gelen yardımlar belediye çalışanları ve gönüllülerin yardımıyla ayıklanıp paketlenirken, toplam 18 TIR afet bölgesine sevk edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bayindir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu